Ashley Greene - životopis

17. března 2009 v 11:29 | Bella |  Ashley Greene


Celé jméno: Ashley Michele Greene
Datum narození: 21.2. 1987
Místo narození: Jackonville, Florida, USA
Znamení: Ryby

Ashley Greene je americká herečka, která se narodila v roce 1987 v Jackonville na Floridě. Její rodiče jsou Joe a Michele Greene. Společně se svým mladším bratrem Joe vyrůstala Ashley v Middleburgu a Jackonvillu. Studovala univerzitní křesťanskou školu a Wolfson High School. Původně si Ashley přála stát se modelkou, ale nebyla na to dostatečně vysoká. Zahrála si v několika reklamách a zjistila, že ji baví herectví. V sedmnácti letech se proto odstěhovala do Los Angeles v Californii pokusit se prorazit jako herečka.

Hostovala v mnoha populárních a komerčních pořadech. Za zmínku stojí Punk´d, Crossing Jordan nebo iPodeh. V roce 2006 se objevila v malé roli ve snímku Touha (Desire) a v roce 2007 ve filmu Král Kalifornie (King of California).

Po větší pauze přišel v roce 2008 průlom v její kariéře, kdy se celosvětově proslavila rolí upírky Alice Cullen, podle knižního bestselleru Stephenie Meyer s názvem Stmívání (Twilight). V tomto snímku se spřátelila s hereckými kolegy Kellanem Lutzem a Jacksonem Rathbonem.

V roce 2009 se znovu objeví jako Alice Cullen v druhém pokračování ságy Stmívání - Nový měsíc (New Moon) a s Kellanem Lutzem si zahraje ve snímku Válečník (Warrior).

Filmografie:

2006 - Touha (Desire) Renata
2007 - Král Kalifornie (King of California) McDonald´s Customer
2008 - Stmívání (Twilight) Alice Cullen
2009 - Nový Měsíc (New Moon) Alice Cullen
2009 - Válečník (Warrior)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama