Kristen Stewart - životopis

19. února 2009 v 19:56 | Bella |  Kristen Stewart


Celé jméno: Kristen Jaymes Stewart
Datum narození: 9.4. 1990
Místo narození: Los Angeles, California, USA
Znamení: Beran

Kristen Stewart je americká herečka, která se narodila v roce 1990 v Los Angeles v Californii. Z počátku vyrůstala v Coloradu a poté se přestěhovala se svými rodiči a starším bratrem Cameronem zpátky do Los Angeles. Tam její otec John Stewart působí jako manažer, producent a režisér několika televizních pořadů stanice FOX. Kristen miluje surfování.

Poprvé se objevila na televizní obrazovce v roce 1999 v malé roličce Třináctý rok (The Thirteenth Year) díky Disney Chanel. O dva roky později debutovala v nezávislém dramatu Rose Trocheové Životní jistoty (The Safety of Objects), v němž si zahrála dceru svobodné matky Patricie Clarkson.

První velká role přišla v roce 2002 v thrilleru Úkryt (Panic room), kde si objevila po boku Jodie Foster. V tomto roce natočila reklamu Porsche Commercial. Po úspěšném filmu Úkryt následoval v roce 2003 snímek Cold Creek Manor od Mika Figgise, kde ztvárnila dceru Denise Quaida a Sharon Stone.

V 2004 si zahrála v psychologickém dramatu Undertow. Později zazářila v televizním dramatu Mluv (Speak) z produkce Showtime a Lifetime, kde si na základě knihy Laure Halse Andersona zahrála dívku Melindu. Kristen bylo pouhých 13 let, když si v tomto filmu zahrála roli studentky prvního ročníku střední školy, která byla znásilněna a musela se vypořádat se svým citovým traumatem. Dále hrála hlavní roli v rodinné komedii Chyťte tu holku (Catch That Kid). Tady si zahrála dívku Mandy, šampiónku v horolezectví. Děj filmu se točí kolem mise, jak se dostat do zabezpečeného bankovního trezoru a ukrást peníze na zaplacení drahé operace jejího otce.

Rok poté jsme ji mohli vidět ve filmu Zathura: Vesmírné dobrodružství (Zathura: A Space Adventure). Režie se ujal Jon Favreau. Zahrála si zde starší sestru dvou bratrů, kteří objeví záhadnou deskovou hru. Ta je přenese do vesmíru, kde zažijí plno dobrodružství. Téhož roku se objevila v dramatu Nelítostná rasa (Fierce People) režiséra Griffina Dunnea. Je to film o masérce, která chce pro sebe a svého syna lepší život, což vede k nešťastným následkům.

Rok 2007 ji přinesl roli Jess v hororovém snímku Prokletí domu slunečnic (The Messengers) režírován bratry Pangovými. Dále se objevila ve filmu Útěk do divočiny (Into the Wild), kde si střihla roli mladé Tracy Tatrové. V romantickém komediálním dramatu Na území žen (In the Land of Women), režiséra Jonathana Kasdena, si zahrála s Meg Ryan a Adamem Brodym. Téhož roku natočila ještě snímky The Cake Eaters a Cutlass.

Další role získala v roce 2008 ve filmech Yellow Handkerchief, What Just Happened? nebo Jumper. Poté přišel celosvětový hit Stmívání (Twilight), kde ztvárnila jednu z hlavních rolí - Isabellu Swanovou, která se zamiluje do upíra Edwarda Cullena.

Letos se objeví ve filmech Welcome to the Rileys, Adventureland a v druhém pokračování ságy Stmívání - Nový Měsíc (New Moon).

Filmografie:

1999 - Třináctý rok (The Thirteenth Year)
2001 - Životní jistoty (The Safety of Object) Sam Jennings
2002 - Úkryt (Panic room) Sarah Altman
2003 - Cold Creek Manor Kristen Tilson
2004 - Undertow Lila
2004 - Mluv (Speak) Melinda Sordino
2004 - Chyťte tu holku (Catch That Kid) Mandy
2005 - Zathura: Vesmírné dobrodružství (Zathura: A Space Adventure) Lisa
2005 - Nelítostná rasa (Fierce People) Maya
2007 - Prokletí domu slunečnic (The Messengers) Jess
2007 - Útěk do divočiny (Into the Wild) Tracy Tatro
2007 - Na území žen (In the Land of Women) Lucy Hardwicke
2007 - The Cake Eaters Georgia
2007 - Cutlass young Robin
2008 - Yellow Handkerchief Martine
2008 - What Just Happened? Zoe
2008 - Jumper Sophie
2008 - Stmívání (Twilight) Isabella Swan
2009 - Welcome to the Rileys
2009 - Adventureland Em
2009 - Nový Měsíc (New Moon) Isabella Swan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama